22 Ağustos 2013 Perşembe

The Wolverine (2013)Yönetmen James Mangold
Oyuncular Hugh Jackman, Tao Okamoto, Rila Fukushima
Türü Aksiyon
IMDb Linki http://www.imdb.com/title/tt1430132/
Filmden Filme Notu

Eternity can be a curse...

Logan bu sefer James Mangold yönetiminde Japonya'ya gidiyor. Peki biz izleyiciler olarak, X-Men Origins: Wolverine faciasından sonra yeni bir Wolverine randevusuna hazır mıyız?

İyi: Marvel Studios Thor:The Dark World, Guardians of the Galaxy, The Avengers: Age of Ultron gibi filmlerle önümüzdeki yıla hazırlanırken, Fox da X-Men: days of Future Past ile karşımıza çıkacak. Yazının girişinde belirttik, X-Men: Last Stand ve Wolverine: Origins hatalarını hala unutmuş değiliz, bu sebepten önemli bir sınavdı The Wolverine Fox için.

Bize göre, Fox bu sınavı iyi bir dereceyle geçti. Yönetmenlik icin James Mangold riskli bir tercih gibi görünse de (daha önce sadece Knight and Day ile aksiyonu denemişti) Sam Mendes'in Skyfall'da yakaladığı havaya benzer bir hava yakalıyor, ve seyirci hem iyi bir aksiyon filmi hem de iyi bir çizgi-roman uyarlaması ile ödüllendiriliyor.

Aksiyon tam ayarında, izleyiciyi boğmuyor. Fragmanlarda gördüğümüz hızlı tren sahnesi ise cidden nefes kesici. Doyurucu bir final ile seyirciyi uğurlayan film, sondaki X-Men: Days of Future Past'e bağlayan sahne ile de ağzımıza bir avuç bal çalıyor ve 2014'u beklemeye koyuluyoruz.

Hugh Jackman her zamanki gibi müthiş. Tao Okamoto, ilk oyunculuk denemesi olmasına rağmen parlıyor, ama filmin bombası benim için Yükio karakterini canlandıran Rila Fukushima.

Film Japonya'nın reklamının yapıldığı bir görsel şölen aynı zamanda: Tokyo'nun neonlarını da görme şansımız oluyor, Nagasaki'deki balıkçı kasabalarını da, Tokyo-Kyoto arasındaki hızlı treni de...

Kötü: Filmin son 20 dakikası, geri kalanından dramatik şekilde ayrılıyor, ve aksiyon abartılı bir hal alıyor. Viper'i oynayan Svetlana Khodchenkova da çok mutlu olduğumuz bir casting tercihi değil. Sonuçta çevremizde kaç tane model fiziğine sahip çok parlak bilim insanı var?

Çirkin: Açık konuşmak gerekirse bu filmde beni rahatsız eden tek şey, Wolverine'in iyileşme gücünün tutarsızlığı. Bir sahnede suratı yanan Wolverine'in sakalları eski haline gelirken düşünmeden edemiyoruz bu adam nasıl oluyor da ilerleyen dakikalarda saçlarını kestirebiliyor, ya da traş olabiliyor. Seyircinin saçsız \kaşsız Wolverine'i yadırgayacağından eminiz, o yüzden bu cevabını bildiğimiz bir soru, ama yine de düşünmeden edemiyoruz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme